הקשר בין תחושה אישית להתפתחות אישית

לכולנו יש מטרות. יש מי ששואף לפתוח עסק משלו, יש מי שחולם על קידום גדול, יש מי שהפנטזיה שלו היא בית גדול ומפנק, ויש מי שמציב מטרות קצרות טווח כמו ירידה במשקל או השלמת תואר. אלא שלעיתים רבות אנחנו מוצאים את עצמנו תקועים, מתקשים להגיע לעבר המטרה וגם מתוסכלים מחוסר היכולת לכבוש אותה. בשלב הזה אנחנו מתחילים לתת הסברים ותירוצים, ובעיקר אנחנו מסבירים לעצמנו איך הכל באשמתנו ולמה אפשר רק להניח שלעולם לא נגיע אל היעד. וזו בעצם הסיבה העיקרית לכך שבאמת נתקשה אליו.

 

הצעד הראשון: עבודה פנימית

לפני שאתם מתחילים לגייס כספים לפתיחת העסק החדש והרבה לפני שאתם מתחילים לחפש את בית החלומות שלכם, התחילו רגע במבט כן פנימה. אולי זה יפתיע אתכם, ואולי דווקא לא, אבל האופן שבו אנחנו מרגישים כלפי עצמנו ביחס ליעדים הללו, הוא גורם מכריע. למשל, אם ניסינו לעשות דיאטות ונכשלנו בהן פעם אחר פעם, אנחנו נוטים להאשים את עצמנו בחוסר משמעת, בעצלנות או פשוט בחוסר היכולת להשלים משימות עד הסוף. לעומת זאת, אם נסתכל במראה ונאהב את מה שאנחנו רואים, נאמין הרבה יותר ביכולת שלנו לכבוש את המטרה. זה בדיוק הזמן להתחיל לעשות צעדים קטנים שישפרו את ההרגשה האישית, בין אם הצעד הראשון יכלול שילוב אימוני כושר בשגרה שלנו, קביעת פגישת ייעוץ לקראת טיפול הסרת צלוליטיס, או כל פעולה אחרת שתרומם את מצב הרוח ותכניס אותנו לקצב העשייה.

 

הצעד השני: תכנית עבודה

אחרי שהתחלנו להתניע כמה מהלכים קטנים, או לפחות כאלה שנראים לנו קטנים (כי בפועל הם גדולים יותר משנדמה לנו), אנחנו כבר נכנסים לקצב. כדי לנצל את המומנטום, התחילו לתכנן במדויק את השלבים הבאים שלכם. אם המטרה הגדולה היא הורדת משקל עודף רב שהצטבר לאורך השנים, קביעת פגישה עם תזונאי, אימון עם מאמן וייעוץ אצל מומחה שיוכל להקל על התהליך באמצעות הקפאת שומן, כל אלה צעדים שמרכיבים את תכנית העבודה. מכאן ואילך, היישום יהיה פשוט הרבה יותר. פתאום תגלו שאתם מצליחים לשמור על התפריט טוב יותר, שאתם מקפידים להתאמן יותר, וגם אם אתם קצת מפספסים או מעגלים פינות מפעם לפעם, זה לא אומר שנכשלתם. תוכלו להתמודד עם הנפילות בהצלחה רבה יותר, ולהגיע אל התוצאה המיוחלת כל כך.