כך תישארו ממוקדים במשימה

יש לכם מטרות גדולות, חלומות והמון שאיפות, אבל קל לכם מאוד להיסחף אל השגרה ואל הפינה הנוחה, וגם למצוא כמה תירוצים טובים למה דברים פשוט לא קורים. אתם רוצים לשמור על תזונה בריאה אבל מגלים שהשעות הארוכות מחוץ לבית גוררות אתכם לעוד ארוחה עתירת קלוריות, או שאתם שואפים לקדם את העסק בהצלחה ומתקשים לפנות זמן כדי להקדיש לפיתוח. אז איך בכל תתגברו על הקושי?

 

אין דבר העומד בפני הרצון

הרצון שלכם חזק יותר מכל, ועל כך אין ספק. אלא שברגעי המשבר אתם חוזרים לנקודת ההתחלה, וזה בהחלט מובן. מצד שני, זו בדיוק הנקודה שבה חשוב להילחם על מה שאתם באמת רוצים ולמצוא פתרונות יצירתיים. למשל, אם המטרה היא לשמור על אורח בריא אבל הימים שלכם עמוסים וגדושים כך שאתם מגיעים רעבים לארוחת הצהריים וטורפים מגש פיצה שלם, תכנון הוא פתרון נהדר. כשאת בוחרת לעצמך מתוך מגוון תיקים לנשים זכרי לבחור בתיק נוח עם מקום הולם גם לכמה חטיפי אנרגיה, פירות או כריך בריא שתכיני לעצמך בבוקר. תופתעי לגלות כמה קל יהיה לך לשלוט בתפריט הבריא בלי פיתויים ובלי רעב ששורף את הבטן.

 

תגמולים קטנים בדרך

הצבתם לעצמכם מטרות קטנות בדרך ליעד הגדול, ואתם כובשים בהצלחה את המטרה הראשונה? מצוין, הרשו לעצמכם להתפנק כאות הוקרה על ההישג. אם נישאר לרגע בדוגמת השגרה הבריאה, אם המטרה הייתה לרדת חמישה קילוגרמים עד לתאריך יעד מסוים והמטרה הזו הושגה, קני לעצמך מתנה קטנה. בגד חדש יכול להיות נהדר, אבל אם את מתכננת להוריד כמה קילוגרמים נוספים אולי עדיף להתמקד דווקא במתנה שתישאר גם בהמשך, כמו תיק או ארנק. עם שפע של ארנקים לנשים, שגם נראים מצוין וגם פונקציונליים להפליא, זו פשוט בחירה טובה.

 

אל תפסיקו לחלום

לא משנה מה היעד, מה הדדליין ואילו חלומות אתם עובדים כיום כדי להגשים – לעולם אל תפסיקו לחלום ולמצוא עוד יעדים ומטרות. יש לכם זמן ומקום לכל שאיפה ולכל מטרה, אבל יהיה לכם קל יותר להגיע לשם אם תדעו לאן אתם הולכים. דווקא כשאתם מרגישים שאתם מתקרבים לדירה המיוחלת, למשקל הרצוי או להשלמת הלימודים שכל כך עמלתם להשלים, זה בדיוק הזמן לחשוב מה עוד אפשר לכבוש, על מה עוד אפשר לחלום ואיך תוכלו לשדרג את החיים שלכם ואת ההנאות הקטנות עוד יותר.