להתגבר על הפרעות קשב וריכוז

זו נראית לנו לפעמים כמו הבעיה הנפוצה ביותר של המילניום הנוכחי, ויש לנו גם מיליון הסברים אפשריים למה זה קורה. אנחנו מאשימים את הטלוויזיה, את האינטרנט, את העידן הטכנולוגי בכלל וגם את עצמנו בכך שילדים ומבוגרים מאובחנים יותר ויותר כסובלים מהפרעות קשב וריכוז. הבעיה הגדולה באמת היא לא הקביעה לפיה גם אנחנו סובלים מהבעיה הזו, אלא העובדה שהיא נותנת לנו תירוץ נוח למדי להישאר במקום ולהימנע מהגשמת החלומות והמטרות שלנו. אז איך בכל זאת מתגברים על הבעיה הזו?

 

לומדים הרגלים חדשים

אחת הדרכים הטובות ביותר להתגבר על הפרעות קשב וריכוז בילדים ומבוגרים, היא לסגל כמה רוטינות חדשות שיעזרו לנו לשמור על סדר, ארגון ומשמעת. למשל, אם אתם נוטים לשכוח את הטלפון הנייד לפני צאתכם מהבית, הרגילו את עצמכם לטקס קצר וזריז לפני היציאה במהלכו תוודאו שאתם מצוידים בפריטים החשובים ביותר כמו טלפון, מפתחות וארנק. אם אתם מוצאים את עצמכם דוחים טלפונים חשובים, סידורים ועניינים אחרים, נסו לקבוע שעה קבועה מדי יום שבמהלכה תטפלו במנהלות הללו. עם הזמן תיצרו הרגלים שיכניסו לכם סדר לחיים, והסדר הזה יאפשר לכם להיות ממוקדים הרבה יותר, גם עם הפרעות קשב וריכוז ברקע.

 

ספורט ושינה טובה

זה אולי יישמע לכם קלישאתי, אבל זו גם האמת לאמיתה. שינה טובה וממושכת תעזור לכם להיות ערניים וממוקדים יותר, ופעילות גופנית תתרום משמעותית לערנות ולתחושה הטובה. שני הצעדים הללו בהחלט יעזרו לכם להיות קצת יותר מאורגנים בשגרה, לעבוד לעבר המטרה, להרגיש שיש לכם את היכולת להתמודד עם כל אתגר ולהתגבר על הפרעות הקשב והריכוז במידה רבה. קבעו לעצמכם שעת שינה מוגדרת, שבה תיכנסו למיטה, והשתדלו להירדם ללא טלוויזיה או רעשי רקע. אם אתם רגילים להירדם לצלילי הטלוויזיה סביר להניח שיידרשו לכם כמה לילות כדי להתרגל להירדם בלעדיה, אבל בטווח הארוך תגלו שהשינה שלכם איכותית יותר, ושאתם מרוכזים הרבה יותר בחיי היומיום. כך, בתוך זמן קצר, תגלו שהספקתם יותר ממה שתכננתם, פשוט כי יש לכם קצת יותר סדר בחיים, וגם כי אתם פועלים טוב יותר לשמירה על גופכם ובריאותכם.