לסמן מטרות ולהגשים אותן

יש לכם לא מעט מטרות, את חלקן אתם מעזים לצעוק ואחרות קצת פחות. אולי זה משום שאתם חוששים או לא בטוחים. יכול להיות שאתם מתלבטים אם אתם בכיוון הנכון, או שאתם מפחדים שהסוף יהיה מאכזב. ברוב המקרים אנחנו בעיקר חסרי ביטחון, גם אם אין סיבה אמיתית לכך. כדי לעזור לכם לצאת לדרך ולהתמקד טוב יותר ביעדים האישיים שלכם, הנה כמה רעיונות.

 

לוח היעדים האישי שלכם

בריסטול גדול או לוח מחיק, וכמובן כלי כתיבה. זה מה שאתם צריכים כדי להתחיל. רשמו לעצמכם בגדול מה אתם רוצים להשיג, ואל תתביישו לחלום בגדול. זה הזמן להחליט כמה תרצו להרוויח, איפה תגורו, עם מי תהיו, לאן תטוסו ואיזו הופעה תזכו לראות אחרי תקופה ארוכה שבה דחיתם את המטרה הזו. יעדים קטנים וגדולים כאחד, כולם נכנסים לרשימה הזו. אם היא תופיע במקום בולט לא תוכלו להתחמק ממנה, ויהיה לכם קל לזכור בכל רגע נתון שיש לכם מטרות גדולות. אם תשכבו על השטיח ותבהו בתקרה תתקשו להגשים אותן.

 

עשו כל יום פעולה אחת

כשאתם מתעוררים בבוקר ומביטים בלוח שלפניכם, בחרו משימה שתוכלו לקדם היום, ולו במעט. אם אחת המטרות היא לסגל לעצמכם אורח חיים בריא, הורידו את הכפכפים ושימו נעלי ספורט. הליכה קצרה תכניס אתכם לקצב, תמלא אתכם באנרגיות והיא ללא ספק צעד ראשון בדרך למטרה הגדולה יותר. אם אתם שואפים ללמוד משהו חדש, זה הזמן להפעיל את המחשב ולחפש קורס מתאים, מסגרת לימודים טובה או מורה פרטי שיעזור לכם ללמוד שפה חדשה, מיומנות שתמיד רציתם לרכוש, צילום או ציור. תפעלו עכשיו, גם אם זה יהיה רק צעד אחד קטן. אחרי כמה ימים תגלו שהתקדמתם באופן משמעותי בלי שהבחנתם בכך.

 

שתפו מישהו בתהליך

בחרו לעצמכם חבר טוב או אדם קרוב וספרו לו על החלומות שלכם. אם תרצו ותרגישו בנוח, הציגו לו את הרשימה שתלויה לכם בחדר השינה או במשרד. הדאגה שלו לאושר שלכם היא כל מה שאתם צריכים בשלב הזה. אתם יכולים להיות בטוחים שהוא גם ישאל אתכם מפעם לפעם איך אתם מתקדמים,  מה עשיתם כדי להגשים עוד חלום, ומה אתם מתכוונים לעשות כדי לכבוש עוד יעד. הדאגה שלו תחדיר בכם מוטיבציה, אם עד עכשיו עוד לא מצאתם אותה.